menubalk


Verliesregister Vliegtuigcrashes


Verliesregister van militaire vliegtuigen in de regio Dordrecht in de periode 1939-1945.

Verliesregister Geallieerde millitairen

 

 

 

Volgnr. Datum Plaats van verlies/crash Vliegtuigtype Ser/Wrknr B/O
T079 10-05-1940 Oud-Beijerland (Langeweg) Fokker T-V 0854 B
Tijd: 12:03 Eenheid: 2-I-1 LvR (1ste) vlieger: 1eLtVI W.F. Anceaux
T086 10-05-1940 Oud-Beijerland (Langeweg) Fokker T-V 0862 B
Tijd: 12:03 Eenheid: 2-I-1 LvR (1ste) vlieger: 1eLtVI F.H. Groen
T090 10-05-1940 Piershil Blenheim IF L1401 B
Tijd: 14:00 Eenheid: 600 Sqdn (1ste) vlieger: F/Lt J.H.C. Rowe
T107 10-05-1940 Dordrecht - Cillaarshoek Do 215B-4 100% O
Tijd: 04:30 Eenheid: 2.(F)Aufkl.Gr.O.d.L (1ste) vlieger: Uffz H. Kramer
T124 10-05-1940 Moerdijk He 111 0 O
Tijd:  Eenheid:  (1ste) vlieger: 
T269 10-05-1940 Moerdijk Ju 52 / 3m 0 O
Tijd:  Eenheid: IV/KGrzbV 1 (1ste) vlieger: 
T368A 10-05-1940 Moerdijk Bf 109E 100% O
Tijd:  Eenheid: III/JG 26 (1ste) vlieger: 
T467 11-05-1940 Numansdorp (West Biesakkerweg) Hurricane I N2556 B
Tijd:  Eenheid: 17 Sqdn  (1ste) vlieger: F/Lt M.S.Donne
T468A  11-05-1940 Dordrecht (ZW van)  Hurricane I  N2407  B
Tijd:  Eenheid: 17 Sqdn  (1ste) vlieger: P/O P.D.Hulton-Harrop 
T468B  11-05-1940 Dordrecht (buurt van)  Hurricane I  P2758  B
Tijd:  Eenheid: 17 Sqdn  (1ste) vlieger: Sgt J.A.A.Luck
T468C  11-05-1940 ‘s Gravendeel (trekdam) Hurricane I  N2405  B
Tijd:  Eenheid: 17 Sqdn  (1ste) vlieger: F/O G.W.Slee
T473  11-05-1940 Gorinchem (N van)  He 111 0 O
Tijd: 14:30 Eenheid:  (1ste) vlieger: 
T482  11-05-1940 Piershil - Pinksterhaven  Hs 126B-1  100%  B
Tijd: 16:30 Eenheid: Aufkl.St./7.Fl.Div.  (1ste) vlieger: Lt A.Franke
T487  11-05-1940 Moerdijk  Ju 52 / 3m  6462*  O
Tijd:  Eenheid: I/KGrzbV 1 (1ste) vlieger: 
T488  11-05-1940 Biesbosch (polder “De Dood”)  Ju 52 / 3m  6068*  O
Tijd:  Eenheid: 2./KGrzbV 1 (1ste) vlieger: 
T501  11-05-1940 Numansdorp  Bf 109 0 O
Tijd:  Eenheid:  (1ste) vlieger: 
T506  11-05-1940 Dordrecht (Merwedepolder)  Bf 109E-3  90%  B
Tijd:  Eenheid: 3./JG 51  (1ste) vlieger: Uffz F.Schreiter
T510  11-05-1940 Zwijndrecht (Lindtse Benedendijk)  Bf 109E-3  100%  B
Tijd: 16:00 Eenheid: 3./JG 51  (1ste) vlieger: Uffz F.Schild
T512  11-05-1940 Gorichem  Bf 110C-1  100%  O
Tijd: 13:48 Eenheid: 3./ZG 1  (1ste) vlieger: Fw F.Stadler
T548  12-05-1940 Gorinchem  Do 17 0 O
Tijd:  Eenheid:  (1ste) vlieger: 
T586  13-05-1940 Nieuw Lekkerland  Fokker G-1A  0315 ?  B
Tijd: 05:40 Eenheid: 4 - II - 1 LvR  (1ste) vlieger: 2e LtVl P.Schoute
T592  13-05-1940 Ridderkerk  Fokker T-V  0856  B
Tijd:  Eenheid: 2 - I - 1 LvR  (1ste) vlieger: 1eLtVl W.F.Anceaux
T598  13-05-1940 Biesbosch (Petrusplaat)  Defi ant I  L6958  B
Tijd: 06:50 Eenheid: 264 Sqdn  (1ste) vlieger: P/O S.R.Thomas
T599  13-05-1940 Biesbosch (Moordplaat)  Defi ant I  L6960  B
Tijd: 06:50 Eenheid: 264 Sqdn  (1ste) vlieger: P/O G.E.Chandler
T607  13-05-1940 Dordrecht  He 111  0 O
Tijd:  Eenheid: 1./KG 4 (1ste) vlieger: 
T608  13-05-1940 Alblasserdam  He 111  3356 ?  O
Tijd:  Eenheid: 1./KG 4 (1ste) vlieger: 
T614  13-05-1940 Werkendam (Polder Bogers)  Ju 87B-1  5513*  B
Tijd: 06:50 Eenheid: 12.(St)/LG 1  (1ste) vlieger: Uffz W.Bienk
T615  13-05-1940 Biesbosch (De Buisjes)  Ju 87B-1  100%  B
Tijd:  Eenheid: 12.(St)/LG 1  (1ste) vlieger: Fw K.Ziesemann
T631  13-05-1940 Numansdorp (Oostmiddelweg)  Bf 109E-3  100%  B
Tijd: 17:00 Eenheid: 5./JG 26  (1ste) vlieger: Lt K.Borris
T893  02-11-1940 Klaaswaal (Nw.Cromstryense polder)  Duits vlgt.  5567 O
Tijd: 15:00 Eenheid:  (1ste) vlieger: 
T955 21-02-1941 Papendrecht Do 24 0006 O
Tijd:  Eenheid: 4./SNST (1ste) vlieger: Schumann
T1164A 07-08-1941 Oud-Beierland (Plaatscheweg Wellington IC Z8807 B
Tijd: 06:03 Eenheid: 11 OTU (1ste) vlieger: Sgt J.A. Walker
T1261 08-09-1941 's Gravendeel (1e Kruisweg) Wellington II Z8328 B
Tijd: 05:00 Eenheid: 12 Sqdn (1ste) vlieger: S/Ldr S.S.Fielden
T1708 24-07-1942 Werkendam (polder van S. Glerum) Stirling I W7567 B
Tijd: 02:22 Eenheid: 214 Sqdn (1ste) vlieger: P/O J.D.Peel
T1777 16-08-1942 Gorinchem (bij kasteel Loevestein) Stirling I N3705 B
Tijd: 06:58 Eenheid: 7 Sqdn (1ste) vlieger: Sgt S.C.Orrell
T1821 10-09-1942 Oud Beijerland (Langeweg) Wellington IV Z1258 B
Tijd: 23:15 Eenheid: 300 Sqdn (1ste) vlieger: F/Lt S.Waszkiewicz
T2026 02-02-1943 Hendrik-Ido-Ambacht Stirling I r9264 B
Tijd: 22:05 Eenheid: 7 sQDN (1ste) vlieger: s/Ldr W.A. Smith
T2080 02-03-1943 Ridderker (Pruimendijk) Lancaster III ED423 B
Tijd: 00:44 Eenheid: 50 Sqdn (1ste) vlieger: Sgt D. Thomas
T2272 05-05-1943 Werkendam (Kievitswaard) Wellington X HE244 B
Tijd: 02:38 Eenheid: 166 Sqdn (1ste) vlieger: Sgt A.I. Stark
T2732 28-07-1943 Dubbeldam Fw 190A-5 7375* B
Tijd: 12:10 Eenheid: 2./JG 26 (1ste) vlieger: Ofw W. Söffing
T2760 30-07-1943 's Gravendeel (Beilepolder) Fw 190A-6 53144* B
Tijd: 10:30 Eenheid: 10./JG 2 (1ste) vlieger: Lt W. Godt
T2841 23-08-1943 Hei en Boeicop Lancaster III DV228 B
Tijd: 01:49 Eenheid: 61 Sqdn (1ste) vlieger: Sgt J.A. Spencer
T2850 23-08-1943 Gorinchem (6km NW van) Bf 109G-6 20442* B
Tijd: 16:50 Eenheid: 9.JG 26 (1ste) vlieger: Lt G. Karl
T2894 22-09-1943 Molenaarsgraaf Bf 109G-6 26061* B
Tijd: 13:20 Eenheid: 4.?JG 3 (1ste) vlieger: Uffz E. Bartsch
T3074 11-11-1943 Numansdorp (Molenpolder) B-17G 42-39868 B
Tijd: 14:50 Eenheid: 94BG/331BS (1ste) vlieger: 2nd Lt R.B.O'Hara
T3087 13-11-1943 Dordrecht (Willemsdorp) B-24H 42-7540 B
Tijd: 10:07 Eenheid: 392BG?576BS (1ste) vlieger: 1st Lt J.D. Harris
T3130 28-11-1943 Giessen-Oudekerk Spitfire 0 O
Tijd: 16:00 Eenheid:  (1ste) vlieger: 
T3139 29-11-1943 Giessendam P-47D 42-22484 B
Tijd: 16:20 Eenheid: 355FG/358FS (1ste) vlieger: 2nd Lt R.A. Peery
T3165 01-12-1943 Nw. Lekkerland - Streefkerk (in de Lek) B-17G 42-31097 B
Tijd: 13:30 Eenheid: 381BG/535BS (1ste) vlieger: F/O J.W. Sweeney
T3238 20-12-1943 Middelharnis (Pottersweg F87) Lancaster I R5552 B
Tijd: 19:30 Eenheid: 166 Sqdn (1ste) vlieger: F/Sgt K.B. Renelt
T3382 04-02-1944 Lekkerkerk B-17G 42-31292 B
Tijd: 14:30 Eenheid: 390BG?569BS (1ste) vlieger: 1st Lt C.B. Strait
T3458 22-02-1944 Sliedrecht P-51B 43-6741 B
Tijd: 13:52 Eenheid: 357FG/362FS (1ste) vlieger: 1st Lt A.C. Lichter
T3463 22-02-1944 Hollands Diep (6km NW Willemstad) Bf 109G-6 410885* B
Tijd: 15:50 Eenheid: 1./JG 3 (1ste) vlieger: Oblt E-H. Löhr
T3465 22-02-1944 Haringvliet (bij Tiengemeten) Bf 109G-6 161172* B
Tijd: 15:00 Eenheid: 2,/JG 3 (1ste) vlieger: Lt A. Leib
T3620 25-04-1944 Werkendam (Nieuwe Polder) Halifax III LV962 B
Tijd: 02:18 Eenheid: 424 Sqdn (1ste) vlieger: F/O D.A. Crosbie
T3838 22-06-1944 Werkendam - Biesbosch Lancaster III LM508 B
Tijd: 01:50 Eenheid: 101 Sqdn (1ste) vlieger: P/O G. Hingley
T3875 20-07-1944 Numansdorp (6km O van) B-17G 42-102917 B
Tijd: 14:21 Eenheid: 401BG/612BS (1ste) vlieger: 2nd Lt J.L. Frederick
T3889 21-07-1944 Papendrecht (Oosteind) Lancaster III ND913 B
Tijd: 01:45 Eenheid: 115 Sqdn (1ste) vlieger: F/O C.M. Clarey
T4015 12-09-1944 Dordrecht (Weedeweg) Halifax VII NP741 B
Tijd: 13:45 Eenheid: 426 Sqdn (1ste) vlieger: F/O P.L. Buck
T4026 16-09-1944 Strijen (Strijensepolder) Lancaster I LM169 B
Tijd: 23:00 Eenheid: 90 Sqdn (1ste) vlieger: F/O P.W. Tooley
T4027 16-09-1944 Strijensas (Stoopepolder) Lancaster III LM693 B
Tijd: 23:00 Eenheid: 115 Sqdn (1ste) vlieger: F/O P.W. Bickford
T4032 16-09-1944 hardinxveld (aan de Sluisweg) Spitfire IX MH363 B
Tijd: 16:00 Eenheid: 611 Sqdn (1ste) vlieger: F/Lt L.V. King
T4101 18-09-1944 Strijen (Oudeland-Molenweg) Spitfire HF IX MK682 B
Tijd: 16:30 Eenheid: 312 Sqdn (1ste) vlieger: F/Sgt A. Ocelka
T4105 18-09-1944 Strijensas (Brandelaar) (Mariapolder) Tempest V EJ583 B
Tijd: 13:30 Eenheid: 80 Sqdn (1ste) vlieger: F/O R.H. Hanney
T4293 23-09-1944 Hollands Diep (bij Lage Zwaluwe Lancaster I LM223 B
Tijd: 22:30 Eenheid: 463 Sqdn (1ste) vlieger: F/O S.J. Staples
T4425 28-09-1944 Alblasserdam (Kortlandsepolder) Typhoon IB MN954 B
Tijd: 17:20 Eenheid: 609 Sqdn (1ste) vlieger: F/Lt J.N.Ch.H.J. Vandaele
T4430 29-09-1944 Lekkerkerk - Krimpen a/d Lek Spitfire IX MK774 B
Tijd: 08:30 Eenheid: 222 Sqdn (1ste) vlieger: F/O R.A. Carson
T4521 11-10-1944 Gorinchem Mustang II FR924 B
Tijd: 18:00 Eenheid: 2 Sqdn (1ste) vlieger: F/Lt M.G. Ridley-Mortimer
T4594 29-10-1944 Numansdorp (Middelsluisedijk WZ) Spitfire IX MJ551 B
Tijd: 12:30 Eenheid: 317 Sqdn (1ste) vlieger: F/Lt E.F. Krzeminski
T4960 01-01-1945 Strijen (in de griend langs Hollandse Diep) Fw 190A-8 173929 B
Tijd:  Eenheid: 3./JG 1 (1ste) vlieger: Uffz H. Böhmer
T5021 01-01-1945 Meerkerk Ju 88G-6 620441* B
Tijd: 06:10 Eenheid: 7./NJG 2 (1ste) vlieger: Oblt H. Meier
T5056 01-01-1945 Werkendam Bf 109K-4 330285* B
Tijd:  Eenheid: 2./JG 27 (1ste) vlieger: Lt H. Wiese
T5138 20-01-1945 Wieldrecht (gem. Dubbeldam) Typhoon IB MN696 B
Tijd:  Eenheid: 257 Sqdn (1ste) vlieger: W/O K.E. Button
T5139 20-01-1945 Dordrecht (ZO van) Typhoon IB PD598 B
Tijd:  Eenheid: 257 Sqdn (1ste) vlieger: P/O E.W. Whitmore
T5140 20-01-1920 Dordrecht (Aloise polder) Typhoon IB RB319 B
Tijd:  Eenheid: 257 Sqdn (1ste) vlieger: F/Lt H.Y. Lao
T5145 22-01-1945 Oud-Alblas (polder Zuidzijde) Spitfire XVI RR236 B
Tijd: 10:45 Eenheid: 127 Spdn (1ste) vlieger: F/Lt A.G. Richardson
T5168 24-01-1945 Vuren Typhoon IB PD464 B
Tijd: 15:30 Eenheid: 257 Sqdn (1ste) vlieger: F/Lt J.D. Lunn

Bron: Museum 1940-1945 / Studiegroep Luchtoorlog 1939-1945 (SGLO) / Ministerie van Defensie

De verliesregisters zijn voor het laatst bijgewerkt op zondag 7 februari 2016.

Naar boven
Naar boven

© Copyright 2008 - 2021  Stichting Museum 1940 - 1945  |   Alle rechten voorbehouden  |   Disclaimer  |  Cookies  |  Privacyverklaring